Утрински Весник
Македонија

Филмски грабеж со автомобил во маркет во Црниче !

Screenshot 2024 04 01 185609.png
Ss2

Филмски грабеж се случил ноќеска во маркет на улица „Востаничка“ во населбата Црниче, кога арамиите со автомобил влетале внатре го товариле сефот и заминмале во непознат правец. Демолирани билче влезните врати и излозите на маркетот. Според првичните информации, грабежот е извршен со црвен автомобил од типот караван, кој влетал во влезната врата. Алармот се запалил, но тоа не ги испишманило арамиите кои го земат сефот. -На 01.04.2024 во 03.58 часот во СВР Скопје било  пријавено дека во маркет на подрачје на општина Кисела Вода во Скопје три лица извршиле „тешка кражба“, при што одзеле сеф.  Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од МВР.

Ss1

Можете да прочитате

Ахмети му порача на Мицкоски да внимава што зборува !

Ковачки и ВМРО-ДПМНЕ ја промашија изборната единица, дали знаат кој кандидат е носител на ИЕ 2?

Пендаровски доминира на мастер дебатата на МТВ