Утрински Весник
Македонија

Фатени двајца млади луѓе за кражба во магацин на РЕК Битола

Блок 3 на РЕК „Битола“ ставен во функција

Две лица на возраст од 21 и 19 години се приведени поради кражба од магацински простор во кругот на РЕК Битола.

dobivaj vesti na viber

„На 15.01.2023 од страна на полициски службеници од Полициското одделение Новаци лишени од слобода се З. М.(21) и Б.К.(19) од Битола, поради сомнение за извршено кривично дело ‘кражба’, постапувајќи по пријава според која од магацински простор во кругот на РЕК Битола одземени се поголем број предмети“, соопшти МВР.

Одземените предмети се пронајдени кај приведените лица и се вратени на сопственикот.

По документирање на случајот против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Земјава испраќа помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Oсмани: ОБСЕ дава сериозна поддршка преку активности и проекти за борба против антисемитизмот

Ковачевски – ОБСЕ „Квинта“ амбасадори: Северна Македонија е позитивен пример како низ дијалог се наоѓаат решенија кои водат кон стабилност и просперитет