Утрински Весник
Спорт

Џерард ќе биде нов тренер на Барди во Трабзонспор?

Џерард ќе биде нов тренер на Барди во Трабзонспор?

Легендарниот англиски фудбалер, Стивен Џерард, се наоѓа во Истанбул каде преговара со раководството на турскиот шампион Трабзонспор за преземање на тренерската позиција.

dobivaj vesti na viber

Доколку падне „дил“, тогаш Џерард ќе биде нов тренер на македонскиот репрезентативец Енис Барди.

Трабзонспор разгледува неколку опции за нов тренер, а англиската легенда е најсериозен кандидат за оваа позиција.

Во моментов Трабзонспор е без претседател, а раководните операции во клубот ги извршува потпретседателот Ертурул Доган и токму тој во последните денови имал разговори со Џерард. Новиот претседател на Трабзонспор се очекува да биде избран на 26 март.

Кандидат за претседателската функција е Доган, а според медиумите во Турција доколку биде избран, тогаш ќе го назначи Џерард за нов тренер на тимот.

Можете да прочитате

Дончиќ со 40 поени, Далас повторно со „скап“ пораз

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ

(Видео) По победата на Вардар, Чкембари испратени со специјалци и полициски возила од Аеродром