Утрински Весник
Свет

Едно лице загина во лавина на француските Алпи

Едно лице загина во лавина на француските Алпи

Една жена загина во лавина на Мон Блан на француските Алпи додека планинарела со уште две лица на тој планински масив, соопштија спасувачките служби.

dobivaj vesti na viber

Несреќата се случила во саботата на глечерот Аргентиер, еден од најголемите глечери на планинскиот венец Мон Блан, пренесува „Гардијан“.

Жена (45) и нејзиниот партнер планинареле со водич во планина кога ја затрупала лавина, пишува „Фигаро“.

Можете да прочитате

(Видео) Масовна тепачка на жени во авион

Убиена американска политичарка, ФБИ покрена итна истрага

Помпео: Путин немаше да ја нападне Украина доколку Трамп сè уште беше претседател