Утрински Весник
Македонија

Две лица повредени во сообраќајна несреќа на патот Гостивар-Кичево

Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Струга-Дебар

Двајца повредени во сообраќајна несреќа што се слуила вчера на регионалниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Сретковски мост.

dobivaj vesti na viber

Според информациите, во сообраќајната несреќа учествувале два автомобили со скопски регистарски ознаки: „хундаи“ управувано од 56-годишниот Ш.С. од тетовско Рогле и „фолксфаген голф“ што го управувал 55-годишниот Љ.С. од Скопје.

Во несреќата, возачот Ш.С. се здобил со тешки, а возачот Љ.С. со телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ каде биле пренесени за укажување на лекарска помош.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Можете да прочитате

Османи- Влаховски: Ја цениме континуираната поддршка на Словачка за нашите европски интеграции

Судски совет му врати на Пендаровски по критиките: Тоа се нивни видувања

Јаневски до Арсовска: Добивте покачување над 70 илјади денари, земате плата над 2.500 евра, не работите ништо и донесовте банкрот