Утрински Весник
Свет

Два питбула убиле 85-годишна жена: Била во градината, па кучињата ја нападнале

Два питбула убиле  85-годишна жена: Била во градината, па кучињата ја нападнале

Сопственикот на два питбула кои брутално ја нападнаа и убија Лусил Даунер (85) во Англија е обвинет и утре ќе се појави пред судија.

dobivaj vesti na viber

Како што пишува „Мирор“, иако на помош и пришле членови од семејството и соседите, набрзо било потврдено дека Даунер починала на лице место.

Сопственикот на двата питбула кои ја нападнале Даунер, Дарен Причард (44) е обвинет и утре ќе се појави пред судии.

Полицијата се сомнева дека кучињата влегле во градината преку дупка во оградата.

Во изјавата за време на нејзината смрт, семејството Даунер рече: „Лусил беше мајка, баба и прабаба која ги помина своите работни години како готвачка во домот за нега во Бромфорд во Вест Бромвич.

Лусил е родена во Јамајка и емигрирала во ОК во раните дваесетти години.

Можете да прочитате

„Еколошка катастрофа, Чернобил, помор и поплави“ – последиците од рушењето на браната во Украина би можеле да бидат огромни

(Видео) Еди Рама ја зграпчи и ја бакна италијанската премиерка, опозицијата вели дека се однесувал како холивудска ѕвезда

Силен земјотрес ја погоди Романија, бил почувствуван и во Белград