Утрински Весник
Магазин

Дупка од 10 метри голтна автомобили во Рим, полицијата ја затвори улицата

1711614374 Rim Rupa Put 2 750x422 1.jpg

Бездна длабока и широка околу 10 метри проголта два автомобили среде ноќ во Рим, поради што интервенираше полицијата.

Инцидентот се случил околу еден часот по полноќ, а две возила, Дачија и Рено, завршиле во дупка, пренесува Телеграф.

Полицијата веднаш реагирала, ја затворила улицата и го обезбедила просторот, јавуваат италијанските медиуми.

Се уште не се знае зошто се урнал асфалтот.

Не се знае дали има повредени во инцидентот.

Можете да прочитате

Позната српска водителка пронајдена мртва во стан во Белград

Овие три навидум здрави намирници предизвикуваат дебелеење

Напиток од лимон и маслиново масло за здрав црн дроб