Утрински Весник
Спорт

Драматични победи за Барселона и Макаби, пораз за Црвена Звезда

Драматични победи за Барселона и Макаби, пораз за Црвена Звезда

Кошаркарите на Барселона го совладаа Баерн со резултат 72:70, кој пристигна без тренерот Андреа Тринкиери.

dobivaj vesti na viber

Најефикасен кај Барселона беше Миротиќ со 12 поени, Весели постигна 10 поени со девет скока. Кај Баерн, Вајлер-Буб постигна 15, додека Јарамаз стигна до 12 поени.

Макаби на гости ја победи Валенсија со 94:93.

Макаби во четвртиот период имаше водство од седум поени, но Валенсија успеа да стигне со две тројки. Сепак, Болдвин го реши прашањето за победникот.

Најдобар во домашниот тим беше Харпер со 20 поени, а Препелиќ постигна 15.

Макаби го предводеше Болдвин со 19 поени.

Олимпија Милано ја совлада Црвена Звезда со 74:68. Берон со 14 и Хал со 14 поени беа најдобри кај Милано, додека кај српскиот шампион Бентил постигна 17.

Можете да прочитате

Нема ништо од боксерскиот спектакл Фјури – Усик

Мендилибар е нов тренер на Севилја

Од парите на Барселона за судиите се купувале авионски билети, пршута и тостери