Утрински Весник
Спорт

Драма во Ница, фудбалер се заканува дека ќе скокне од мост

Драма во Ница, фудбалер се заканува дека ќе скокне од мост

Фудбалер на Ница се заканува со самоубиство, пренесуваат француските медиуми и додаваат дека се работи за 22. годишниот Алексис Бека Бека.

dobivaj vesti na viber

Според информациите, тој моментално се наоѓа на мостот Манјан, 100 метри над земјата и се заканува дека ќе скокне. Причината за тоа е раскинувањето.

Полицијата и пожарникарите се на терен, во моментов се преговара со фудбалерот. На местото е испратен и клупскиот психолог.

Таму се и неколку негови соиграчи, а се очекува да дојде и девојката за која се вели дека ја прекинала врската. Бека Бека тешко се го поднел раскинувањето.

Бека Бека е играч од средниот ред кој кариерата ја започна во Кан. Во Ница простигна од Локомотив Москва за 12.000.000 евра. Минатата сезона настапи на 14 натпревари во Лига 1, а оваа сезона се уште ги чека првите минути во Ница. Ги помина сите јуниорски француски селекции.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања