Утрински Весник
Македонија

Драма во Центар: Тинејџер нападнат од неговиот 58-годишен сосед

Сообраќајка во Скопје заврши со пукање: пресметка помеѓу четири лица оти се судриле со “голф” и “мерцедес”

Осумнаесетгодишен скопјанец пријавил дека синоча во 1 часот по полноќ бил нападнат од негов сосед.

dobivaj vesti na viber

„Ф.Т.(18) од Скопје пријавил дека во 01.00 часот на подрачјето на Центар, бил физички нападнат од неговиот сосед М.Ј.(58) од Скопје, кој притоа му се заканил со остар предмет“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија

Почнува новата редовна авиолинија Скопје – Љубљана