Утрински Весник
Македонија

Девојче нападнато од три врснички, едната и’ го зела мобилниот телефон

71-годишен маж од Битола извршил полов напад врз осумгодишно дете

Малолетно девојче било нападнато од три врснички вна улицата Славка Динкова.

dobivaj vesti na viber

„На 05.06.2023 во 23.00 часот во Полициската станица Драчево, Х.К.(52) од Скопје пријавила дека околу 12.50 часот на ул.„Славка Динкова“ нејзината малолетна ќерка била физички нападната од три малолетнички, од кои едната ѝ го одзела мобилниот телефон“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Претрес во скопско Количани, пронајдени пушки, приведено едно лице

Осуденици од Идризово тврдат дека затворски полицајци ги уценуваат

(Видео) Митева: Нови 3 милиони евра на тендер од Пановска за Пановски