Утрински Весник
Македонија

Денеска, посебен режим на сообраќај во Скопје

Во Скопје, Штип и Битола се вози брзо, невнимателно, без возачка: контролите на полицајците донесоа стотина казни за возачи

Министерството за внатрешни работи известува дека денеска, во периодот од 10 до 12 часот, поради одржување протест пред Владата на Република Северна Македонија, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот во централното градско подрачје на град Скопје.

dobivaj vesti na viber

Од тие причини Министерството за внатрешни работи апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите што ќе ги даваат униформираните полициски службеници на сообраќајницата каде што ќе се одвива протестот со цел безбедно и непречено одвивање на сообраќајот, додаваат од МВР.

Можете да прочитате

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија

Почнува новата редовна авиолинија Скопје – Љубљана