Утрински Весник
Македонија

Денеска без вода улица во општина Центар

Без вода делови на улиците Московска и Партизанска

ЈП „Водовод и канализација“ известува дека денеска ќе се отстранува дефект на ППХ од ф 80 мм на улицата Ганчо Хаџи Панзов бр. 34.

dobivaj vesti na viber

„Во периодот од 9 часот, па сè до отстранување на дефектот, без вода ќе останат дел од корисниците од улицата Ганчо Хаџи Панзов во општина Центар“.

Можете да прочитате

Џафери поднесе Предлог Деловник за работа на Собранието

Група мaлолетници нападнале врсник и го снимале со телефон во Скопје

Насилство во Кисела Вода: скопјанец ги нападнал сопругата и нејзината мајка