Утрински Весник
Македонија

Без струја денеска улици во општина Аеродром и село Арачиново

Без струја делови на Сарај, Чучер Сандево и Студеничани

Денеска, без електрична енергија ќе останат улици во општините Аеродром и Арачиново, извести „ЕВН Македонија“.

dobivaj vesti na viber

Како што соопштија од таму, во периодот од 9 до 12 часот струја ќе немаат дел од корисниците од улиците 12. македонска бригада и Мите Богоевски во општина Аеродром.

Во периодот од 20 до 21.30 часот корисниците од село Арачиново ќе бидат без електрична енергија, информира „ЕВН Македонија“.

Можете да прочитате

Костадиновска-Стојчевска: Европскиот ден на јазиците е ден и на македонскиот јазик како еден од европските

Спасовски: Инцидентите во Косово го засегаат целиот регион, безбедносната состојба во Македонија е под контрола

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”