Утрински Весник
Македонија

ДЕНЕШНИОТ ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ НАЈТОПОЛ ОД ОВОЈ ТОПОЛ БРАН, А ВОЕДНО И НАЈТОПОЛ ДЕН ДОСЕГА ОВАА ГОДИНА: Температури и до 33 степени

Download 1.jpg

Денешниот ден ќе биде најтопол ден во Македонија од овој топол бран, кога максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 32-33 степени, а времето и понатаму ќе биде стабилно и суво.

Во Скопје и околината исто така ќе имаме стабилно, суво и топло време. Максималната температура во Скопје денес ќе се искачи до околу 31-32 степени.

Славчо Попоски:

Можете да прочитате

Таравари: Коалицијата Вреди е најдобрата гаранција дека С. Македонија ќе го продолжи европскиот пат

Клековски: Не треба да го промениме Уставот додека не видиме знаци на добра волја од Бугарија, до тогаш треба да се справиме со криминалот и корупцијата

Петров и Богоев разочарани од сопартициите оти молчеа во Собранието на конститутивната седница