Утрински Весник
Македонија

Дали ДПМНЕ се плаши од наодите во истрагата на Онкологија што толку очајно злоупотребува болни, прашуваат од СДСМ

Обвинителството бара докази за случајот со Клиника за онкологија

Јавноста е сведок на очајни обиди на опозициската ДПМНЕ да ја злоупотребува акцијата на надлежните институции на Онкологија, ги злоупотребува болните и го политизира случајот, реагираат од владејачката СДСМ.

dobivaj vesti na viber

„Наместо да ја поздрави акцијата на надлежните институции за расчистување на криминалот на клиниката за Онкологија којашто се спроведува после 20 години.

Дали ДПМНЕ се плаши од наодите во истрагата?“, прашуваат од партијата на власт.

Одговорноста за криминалот на Клиниката за онкологија, според оваа партија, има име и презиме и врз основа на докази и законска институционална постапка ќе се санкционира секој што е инволвиран, години наназад.

Можете да прочитате

Џафери поднесе Предлог Деловник за работа на Собранието

Група мaлолетници нападнале врсник и го снимале со телефон во Скопје

Насилство во Кисела Вода: скопјанец ги нападнал сопругата и нејзината мајка