Утрински Весник
Македонија

Црногорец фатен со дрога во Охрид

Kokaina.png

Денеска (02.05.2024) во 02.45 часот, во угостителски објект во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа Р.Р.(20) од Република Црна Гора затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, велат од СВР Охрид.

Можете да прочитате

Цело Скопје блокирано: Почна Процесот за соработка во Југоисточна Европа

Почна Министерскиот состанок на ПСЈИЕ

Филипче: Во обидите да одржиме стабилна влада и ги решиме стратешките проблеми, отстапивме премногу моќ на ДУИ