Утрински Весник
Спорт

Чуамени: Се извинувам што гледав НБА-меч додека Реал Мадрид играше натпревар

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!
Ss2

Реал Мадрид синоќа беше на прагот на елиминација во Купот на Шпанија, губеше со 2:0 од Вилјареал, но успеа да направи пресврт и да победи со 3:2 за да се пласира во следната рунда. Додека таму се одвиваше драма, а на Реал му се закануваше продолжување на лошата серија и рана елиминација, ѕвездата од 100 милиони евра гледаше НБА натпревар меѓу Чикаго Булс и Детроит Пистонс во Париз.

dobivaj vesti na viber

Чуамени е повреден, поради што ги пропушти двата натпревари во Суперкупот, но Реал има непишано правило дека играчите кои не можат да играат мора да бидат со тимот кога има натпревари, барем да ги гледаат.

Токму затоа, Чуамени се извини преку социјалните мрежи.

„Се извинувам на клубот, стручниот штаб, моите соиграчи и навивачите на Реал бидејќи бев на друг настан кога игравме многу важен куп-натпревар. Цело време преку мобилен телефон следев што се случуваше во Вилјареал. Многу ми е жал ако згрешив“, истакна Чуамени.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина