Утрински Весник
Македонија

Четворица уапсени во Тетово, пронајдена марихуана

Претрес во Струмица, пронајдени амфетамин и марихуана, приведен дилер

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера околу 17 часот и 10 минути на улица „Илинденска“ во Тетово ги лишиле од слобода 18-годишниот А.С., 18-годишниот Е.Ј. од Гостивар и 19-годишниот Е.С. и 19-годишниот С.Ш. од долнореканското село Врбјане, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

– При нивен и преглед на возилото „форд фиеста“ со гостиварски регистарски ознаки, кое го управувал Е.С. била пронајдена и одземена марихуана, додаваат од СВР Тетово.

Четворицата се задржани во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе следуваат поднесоци.

Можете да прочитате

Дел од улиците во Скопје денеска и утре ќе бидат затворени за сообраќај

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

Времето денеска сончево со слаб ветер