Утрински Весник
Македонија

Богоев: СДСМ е најсилна кога е најтешко, собрани над 22 000 потписи за Пендаровски во рекордно време

Stefan Bogoev Vo Interv U Za Triling 1.jpeg

По вечерашниот конгрес на партијата, со своја објава на социјалните мрежи се јави потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев кој вели дека неговата партија е најсилна кога е најтешко.

„За само еден ден:

Web

Собрани над 22 000 потписи за Стево во рекордно време!

Марш со над 7 000 жени во Кавадарци!

Конгрес со над 1 000 делегати!

Вашите лажни анкети ги трескаме од земја во реалноста!

Да живее СДСМ и Европска Македонија“ пишува Богоев.

Можете да прочитате

Османи: Ќе работам за укинување на визите со САД

Ванковска: БРИКС е еден од одговорите на она дека немаме друга алтернатива

ЗНМ и ССНМ: ОЈО да ја отфрли неоснованата кривична пријава на МВР кон новинарот Салиу