Утрински Весник
Македонија

Бојмацалиев: Никој ниту сега ниту порано саботираше некого, 140.000 обрасци за патни исправи се на пат кон Македонија

428032751 122123429624169469 5907863034396493610 N.jpg

Би сакал да ве информирам дека пратката од 140.000 обрасци за патни исправи, како што најавив, е подготвена и е на пат кон Република Северна Македонија.

Исто така, за многу скоро време ќе пристигне уште една пратка од 85.000 обрасци.

Web

Со тоа, како што најавив, бројката од 225.000 обрасци се комплетира.

Досега се пристигнати 1.509.600 обрасци за патни исправи, со овие што ќе стасаат утре и до крај на месецот ќе бидат 1.734.600.

Никој ниту сега ниту порано саботираше некого. Ние сме тука за нашите граѓани “МВР ЗА ГРАЃАНИТЕ” напиша Бојмацалиев.

Можете да прочитате

ЗНМ и ССНМ: ОЈО да ја отфрли неоснованата кривична пријава на МВР кон новинарот Салиу

(Видео) Јакимовски најави мерка за помош на пенизонерите – гарантирани 25.000 денари за секое пензионерско семејство

Пендаровски: Прифаќам дебата со сите седум кандидати каде било и под какви било услови, нека дојде и Мицкоски како осми шпицен кандидат