Утрински Весник
Македонија

Битиќи за „Реално“: Ги покачивме платите и пензиите, во 2028 просечната плата ќе биде преку 1000 евра, лага е дека државната каса е банкрот

Fbdee272 52f0 4349 8563 112380e82f8d.jpg
Ss2

Вицепремиерот за економски прашања и кооносител во ИЕ 2 од СДСМ, Фатмир Битиќи во “Реално”на 24инфо.мк, говореше за конгресот на СДСМ викендов. Дали имало жестоки расправи за листите за пратеници? За економските предизвици? Дали државата е пред банкрот, како што тврди опозицијата? На овие и други прашања одговора Битиќи во “Реално” на 24инфо.мк, утре претпладне во 09.00 часот. Еве дел од разговорот.

Ss1

Можете да прочитате

Левен: Гласајте за СДСМ и Пендаровски, само тие имаат јасен план за Македонија

Во Косово приведен македонски државјанин баран со меѓународна потерница заради тешко убиство

Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија