Утрински Весник
Македонија

Битиќи: Не одам никаде, цврсто стојам на патот на социјалдемократијата

Img 8155.jpeg

Доскорешниот потпретседател на СДСМ и иден пратеник Фатмир Битиќи на социјалните мрежи ги демантира тврдењата на одредени медиуми дека наводно ќе преминел во коалицијата ВРЕДИ.

„Ги повикувам медиумите како и политичките субјекти да не шпекулираат и да не објавуваат вести од типот на “неофицијално дознава…“.Моето членство во СДСМ и улогата на потпретседател се вкоренети во вредностите кои ги споделувам со огромен дел од моите сопартијци. Како пратеник достојно ќе ги претставувам сите кои гласаа за нашата коалиција, а останувам и сојузник на сите кои се за искрени внатре-партиски реформи. Заедно со моите сопартијци ќе ги донесеме тие промени. Тука сум, не одам никаде, цврсто стојам на патот на социјалдемократијата“ пишува Битиќи.

Можете да прочитате

Затвореник истепал полицаец во затворот Идризово

Утрински Весник

Израел ќе ја продолжи воената операција во Рафа и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата да ја прекине

Сиљановска Давкова oд Матарела побарала гаранции за евроинтеграциите