Утрински Весник
Македонија

Без вода корисници во општините Карпош и Чаир

Градот Салцбург ја исклучува топлата вода за децата во училиштата

ЈП Водовод и канализација – Скопје известува дека денеска без вода ќе бидат улици во општина Карпош и општина Чаир.

dobivaj vesti na viber

– Поради изведување на два водоводни приклучоци на водоводна мрежасо пречник од ф-250 мм на ф -200мм и ф-250 мм на ф -80 мм, на ул.1688 бб (во кругот на касарна Илинден), од 08:30 часот до завршување на работите, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од: ул. Македонско Косовска Бригада, ул. 11 – Ромско Маало, Касарна Илинден и објектите во околината, општина Карпош и општина Чаир, информира Водовод и канализација.

Можете да прочитате

Спасовски од Куманово: Да ја зачуваме слободата и демократијата и да ја трасираме иднината!

Под мотото „5 до 12 за македонското здравство“ в понеделник приватните специјализанти ќе излезат пред ресорното министерство

Филипче: Нашата понуда е јасна и искрена, понудата на ВМРО-ДПМНЕ е дестабилизација и застој