Утрински Весник
Македонија

Без струја денеска ќе останат корисници во општина Сопиште и општина Ѓорче Петров

Без струја делови на Сарај, Чучер Сандево и Студеничани

Поради планирани технички интервенции во електро дистрибутивната мрежа на ЕВН Македонија, без електрична енергија ќе останат корисници во општина Сопиште и општина Ѓорче Петров.

dobivaj vesti na viber

Во период од 09 до 15 часот корисниците на ул. 1 од кружниот тек за Сончев град до црквата Св. Мина, општина Сопиште.

Како што известува ЦУК од 09 до 13 часот без струја ќе бидат дел од корисниците на село Волково во општина Ѓорче Петров.

Можете да прочитате

Приведена жена од Куманово, затекната при кражба

МВР со предупредување: „Не наседнувајте на лажни електронски „судски покани“ во име на директорот на БЈБ“

Приведени крадци во Кавадаречко