Утрински Весник
Македонија

Без струја делови од Скопје

Без струја делови од Скопје

„ЕВН Македонија“ АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат следниве корисници:

dobivaj vesti na viber

– во периодот од 8.05 до 12 часот дел од улиците 2, 9, 10, 4, улицата Добре Ивановски во Инџиково (општини Гази Баба);

– во периодот од 8.30 до 15 часот дел од селото Грчец (општини Сарај;

– во периодот од 9 до 14 часот дел од селото Волково кон селото Орман (општина Ѓорче Петров);

– во периодот од 10 до 15 часот дел од улицата Анкарска, парни броеви до бр. 20 (општина Карпош).

Можете да прочитате

Изгаснат пожарот на стрелиштето „Пенуш“, пожарникарите интервенираат на запален трансформатор

Мицкоски: Укинувањето на Балансерот е препорака од Европската Унија

Измерени рекордни 40 степени: Кој град беше најтопол денес во Македонија