Утрински Весник
Македонија

Без струја делови од Скопје

Без струја делови од Скопје

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека, денеска, без електрична енергија ќе останат:

dobivaj vesti na viber

– во периодот од 8.30 до 14 часот дел од корисниците од улицата 60 во населбата Волково (општина Ѓорче Петров);

– во периодот од 9 до 13 часот корисниците од село Патишка Река (општина Сопиште).

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран