Утрински Весник
Спорт

Бернардо Силва наредното лето ќе го напушти Сити

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Португалскиот играч за врска Бернардо Силва по долги преговори остана во Манчестер Сити и оваа сезона.

dobivaj vesti na viber

Во летниот преоден рок, Португалецот имаше понуда од Саудиска Арабија, а се поврзуваше и со Барселона.

Каталонците не можеа финансиски да го вклопат во нивниот ограничен фонд за плати, но затоа се подготвуваат да го реализираат трансферот наредното лето.

„Мундо Депортиво“, пишува дека Бернардо Силва во новиот договор вметнал откупна клаузула од 50 милиони евра, која Барселона би можела да ја плати следната година.

Португалецот му се приклучи на Сити во 2017 година и освои пет титули во англиската Премиер лига, минатата сезона ја освои и Лигата на шампионите.

Можете да прочитате

Француската полиција уапси десет навивачи на Лион и ПСЖ поради нереди пред финалето на Купот

Бонучи ја завршува кариерата – 24info.mk

Леброн се откажува од 51 милион долари и ги напушта Лејкерси