Утрински Весник
Бизнис

Бектеши: Од наредната недела намалени цени на пијалоците

Бектеши: Од наредната недела намалени цени на пијалоците

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на својот Фејсбук профил информира дека цените на безалкохолните и алкохолните пијалоци ќе се намалат за 10% во наредниот период.

dobivaj vesti na viber

„Намалување на цените на безалкохлните и алкохолните пијалоци! Денеска добив неколку писма од нашите домашни производители на минерална вода, сокови, пиво кои ме известија дека доброволно се вклучуваат во кампањата “Гарантирана цена” со намалување на цените од минимум 10%!“, пишува Бектеши.

Благодариме на подршката“ напиша министерот Бектеши на својот Фејсбук профил.

Можете да прочитате

За доматите, краставиците и пиперот не се намалуваат увозните давачки во октомври и ноември оти тогаш производството е најголемо, вели Николовски

ФЕЦ Новаци е далеку од најголема фотоволтаична електрана во регионот, вели ВМРО-ДПМНЕ

Битиќи – Дуџак: Она што нема да го направиме денес, ќе не чини многу поскапо утре