Утрински Весник
Спорт

Барселона ги замрзна односите со Реал

Барселона ги замрзна односите со Реал

ФК Барселона реши да ги прекине сите односи со големиот ривал Реал Мадрид поради фактот што кралскиот клуб најави дека ќе делува против каталонскиот тим во аферата во која се најде Барселона околу исплата на пари на поранешниот прв човек на судиска комисија во Шпанија.

dobivaj vesti na viber

Пред Ел Класико кое ќе се одигра следниот викенд, каталонскиот клуб направи голем чекор во заладувањето на односите. Одлучено е да се откаже заедничкиот ручек меѓу двајцата претседатели.

„Традиционалниот ручек меѓу двајцата претседатели е откажан. Барселона одлучи да го направи тоа“, пренесува каталонското радио и додава:

„Односот меѓу двата клуба повеќе не е ист откако Реал реши да дејствува против Барселона во случајот со Негреиро“.

Ова е сосема очекуван потег на Барселона. На „Камп Ноу“ се сигурни дека Реал е активно вклучен во се што се случува во засилената кампања против нив.

Можете да прочитате

Катарците и Ретлкиф со „подобрени“ понуди за Јунајтед, акциите на берзата скокнаа!

Швјонтек се повлече од Мајами, се повредила кашлајќи

„Хитлерсон“ и неговите другари добија доживотна суспензија