Утрински Весник
Спорт

Барди: 11 срца гинеа на теренот

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

9.септември 2023 година засекогаш ќе остане врежан во сеќавањето на Енис Барди.

dobivaj vesti na viber

Фудбалерот на Трабзон, прв пат во кариерата ја поведе Македонија на теренот со капитенската лента, а со неговиот гол во 81.минута, Македонија извлече реми против европскиот првак.

15. гол во дресот на националниот тим за Барди беше спектакуларен. Од слободен удар го совлада Џиџи Динарума.

„Треба да веруваме и можеме да направиме големи работи. Ние сме мала држава. Има 11 срца што гинат на терен, и тие што влегуваат во игра. Значи сите што доаѓаме овде мора секогаш да бидеме гладни за победа, како што бевме на овој натпревар. Многу поинаку изгледавме на теренот. Многу разговараме меѓу себе оваа недела. Сега треба да се одмориме и мислам дека ќе бидеме добри и на натпреварот со Малта“, изјави по натпреварот стрелцот на голот за Македонија Енис Барди.

Фото/gazzetta.it

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања