Утрински Весник
Спорт

Балотели: Срцето ми е поделено на два дела

Балотели: Срцето ми е поделено на два дела

Марио Балотели во својата кариера настапуваше и за финалистите од овогодинешната Лига на шампиони, Манчестер Сити и Интер. Ја започна кариерата во Интер и таму играше од 2007 до 2010 година, потоа се пресели во Сити, чии дрес го носеше до 2013 година.

dobivaj vesti na viber

„Добив неколку покани да дојдам во Истанбул и најверојатно ќе одам. Ќе седнам на средина на трибината за да избегнам шпекулации. Срцето ми е поделено на два дела и не треба ништо повеќе да ви кажам. Би сакал и двата тима да го освојат тој трофеј, но сите знаеме дека тоа е невозможно“, рече Балотели.

„Нема сомнеж дека Интер има квалитетен тим, доволно е што стигна до финалето за да можете да го разберете тоа. Имаат многу играчи кои можат да направат разлика, а јас ќе почнам со мојот пријател Џеко. Но, не би игнорирал Лукаку како и Лаутаро, кој пред неколку дена постигна фантастичен гол против Фиорентина и е во одлична форма“, рече Балотели и заклучи:

„Халанд е неверојатен, но јас реков дека Интер има и фантастични напаѓачи. Ќе биде отворен натпревар. Халанд има неверојатни бројки, но јас претпочитам тип на напаѓач како Виктор Осимен. Финалето ќе биде вистински спектакл, кој и да победи нема да биде незаслужено“.

Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига