Утрински Весник
Свет

Бајден го однесе Макрон на сладолед

Бајден го однесе Макрон на сладолед

Американскиот претседател Џо Бајден сподели фотографија со Емануел Макрон како јадат сладолед за време на државната посета на францускиот претседател.

dobivaj vesti na viber

Фотографијата објавена на Твитер профилот на Бајден доцна синоќа го покажува Бајден како седи до Макрон со чинии сладолед пред нив во „Фиола Маре“, италијански ресторан за морска храна во Вашингтон.

Сопругите на двајцата лидери, Џил Бајден и Брижит Макрон, седат спроти нив, без сладолед.

Над сликата, Бајден напиша: „Добредојдовте пријатели во градот“.

Можете да прочитате

Од 8 мај Јапонија ја класифицира короната како помалку сериозна болест

Совет на Европа: Ни треба нов хашки суд за да им суди на руските и белоруските лидери

Орбан најави вето на санкциите против руската нуклеарна енергија