Утрински Весник
Македонија

Арбр Адеми: Секој глас за „Вреди“ е глас за ВМРО-ДПМНЕ

Objava Arber Ademi.png

Секој глас за „Вреди“ е глас за ВМРО-ДПМНЕ, напиша потпретседателот и портпарол на ДУИ, Арбер Адеми коментирајќи ја денешната средба меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со еден од предводниците на коалицијата на опозициските партии на Албанците „Вреди“ и доскорешен кандидат за претседател на државата, Арбен Таравари.

Потпретседателот и портпарол на ДУИ, Арбер Адеми / Фото: Архива

Краткиот коментар Адеми го сподели на неговата фејсбук-страница, покрај фотографијата од средбата меѓу Мицкоски и Таравари.

Средбата, како што објави ТВ 21 се случи во седиштето на коалицијата на опозициските партии на Албанците „Вреди“ на плоштадот „Скендербег“ во Скопје.

„ВМРО – Вреди! Гласот за Вреди е глас за ВМРО! Никој не може да го отфрли народот! Се гледаме на 8 мај! Ќе се случи народ“,вели Адеми во објавата на Фејсбук.

Можете да прочитате

Затвореник истепал полицаец во затворот Идризово

Утрински Весник

Израел ќе ја продолжи воената операција во Рафа и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата да ја прекине

Сиљановска Давкова oд Матарела побарала гаранции за евроинтеграциите