Утрински Весник
Магазин

Ана Винтур откри која личност никогаш повеќе нема да ја покани на Мет Гала

5118643 20200415190416 221222c75ecfeeb79f332692da585b59494e89ef28ddf16529b086d3e5394ee6 Ls.jpg

Мет Гала, најважниот моден настан во годината на кој бројни светски ѕвезди ги покажаа своите најлуди модни изданија, се одржа пред неколку дена во Њујорк.

Модната кралица Ана Винтур секоја година составува листа на гости, а еднаш во шоуто на Џејмс Корден откри кого никогаш повеќе нема да покани на својот настан.

Винтур рече дека никогаш повеќе нема да го покани поранешниот американски претседател Доналд Трамп. Трамп редовно се појавува на овој настан уште од 80-тите, а во 2004 година ја запроси Меланија Трамп со која се ожени следната година.

Можете да прочитате

Фатена риба во Јадранско море со отров 1200 пати посилен од цијанид

Еден симптом на мозочен удар може да се појави додека јадете

Полицијата ја уапсила Ники Минаж поради поседување лесни дроги