Утрински Весник
Македонија

Ахмети свика седница на Генералниот совет на ДУИ

D0b0d185d0bcd0b5d182d0b8 D0b7d0b0 D0b4d0b2d0b0d0b5d181d0b5d182 D0b3d0bed0b4d0b8d0bdd0b8 D0b3d0b8 D180d0b5d0b0d0bbd0b8d0b7d0b8d180d0b0 63cd8d1da58ee.jpeg

Денес во Тетово, во хотелот НБ со почеток во 14:00 часот, претседателот на ДУИ, Али Ахмети, свикал седница на Генералниот совет на ДУИ, за актуелната политичка состојба во државата.

По завршување на седницата, ќе бидат соопштени заклучоците.

Можете да прочитате

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава