Утрински Весник
Македонија

Ја силувал, а целиот настан го снимил на мобилен телефон: Кривична за кумановец

Policija 2.jpg

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.А.(48) од Куманово.

Тој се сомничи за сторено кривично дело „полов напад и силување“.

На 09.06.2024 пријавениот во неговиот дом, со закана извршил обљуба над Б.К., а целиот настан го снимил со мобилен телефон.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари