Два пенали во Торино, Бензема ги врати „кралевите“ во живот

Img 5587

Полувреме е на двата реванш осминафинални натпревари во ЛШ, во Манчестер и во Торино, на двата истиот резултат 1-1.

„Старата дама“ беше амбисот откако гостите од Лион поведоа со 0-1 сред Торино. Депај од 11 метри го доближи францускиот тим чекор поблиску до најдобрите 8 во ЛШ. Првиот меч заврши со предност од 1-0 за екипата од Франција.

Сепак, Роналдо погоди од пенал во 43 минута и носи 1-1. Се е отворено на овој меч, се уште.

Груба грешка на одбраната на Реал Мадрид (Варан), казнува Стерлинг уште во 9 минута. Сега шансите на „кралевите“ се дополнително намалени откако „граѓаните“ имаат 2-1 од првиот меч на „Бернабеу“.

Сепак, Бензема носи израмнување во 28 минута, 1-1. Родриго нафрли од десната страна, Французинот со глава изедначува.