Утрински Весник
Македонија

25-годишен пешак тешко повреден по удар од автомобил во Куманово

Прегазен малолетен пешак во Кавадарци

Синоќа, на крстосницата од улицата Гоце Делчев и улицата Трст во Куманово, патничко моторно возило „ситроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од С. Д. (57) од Куманово, удрило во пешакот А. М. (25) од Куманово.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата тешки телесни повреди добил пешакот констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид од екипа на СВР Куманово.

Можете да прочитате

Приведени тројца Бугари по пцостите кон македонската полиција

(Видео) Во колона со полициска придружба Бугарите од граница тргнаа кон Скопје

Преминот Деве Баир повторно прооден, МВР го поправи дефектот на системот