Утрински Весник
Македонија

209 санкционирани возачи во Скопје

Vozachi.webp.webp

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (19.02.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 209 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 24 санкции, 19 мерки за возење без возачка дозвола, 11 за користење мобилен телефон при управување, осум мерки за некористење на сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Web

Можете да прочитате

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднина

Пендаровски: Прифаќам дебата со сите седум кандидати, нека дојде и Мицкоски како осми, шпицен кандидат

Пронајдено возилото „поло“ од кое било пукано во Тетово