Утрински Весник
Македонија

20-годишно момче кое било уапсено поради марихуана починало во болница во Штип

20-годишно момче кое било уапсено поради марихуана починало во болница во Штип

Вчера во 15.35 часот во полициска станица Радовиш е пријавено дека во Клиничката болница Штип починал В.А.(20) од Радовиш, на кого му се слошило, откако претходно бил уапсен од страна на полициски службеници по извршен претрес во неговиот дом со судска наредба, при што била пронајдена марихуана.

dobivaj vesti na viber

По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Времето денес сончево и топло

Полициските униформи станаа тријазични

ДУИ се сретнаа да разговараат, Огнените ќе почекаат нивните теми да стасаат на ред