Утрински Весник
Спорт

18 секунди го делеа Араухо од трансфер во Барселона

18 секунди го делеа Араухо од трансфер во Барселона
300x250 (7)

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) не ја прифати жалбата на Барселона во врска со трансферот на дефанзивецот на ЛА Галакси, Хулијан Араухо.

dobivaj vesti na viber

Каталонците го договорија доаѓањето на мексиканскиот десен бек за да го надоместат заминувањето на Ектор Белерин во Спортинг. Трансферот сепак не беше реализиран.

Ss1

Барселона доцнеше 18 секунди да ја достави целата потребна документација до ФИФА, поради што остана без Араухо. Тие се жалеа дека поради компјутерска грешка не ја доставле докуменатцијата на време, но ФИФА ја одби жалбата.

Не е познато дали Барселона ќе се врати по Араухо во летниот преоден рок.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина