Утрински Весник
Македонија

18-годишно момче од Тетово пронајдено починато во неговиот дом

Brza Pomos.jpg

На 13.05.2024 околу 18.00 часот во СВР Тетово, од Ургентен центар при Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив бил донесен починат Е.Ш.(18) од Тетово.

Според пријавеното, неговите мајка и сестра го пронашле без знаци на живот во бањата во семејниот дом.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар, а увид извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Тетово, по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на семејството.

Можете да прочитате

Реакција на Лога на соопштението на ВМРО ДПМНЕ за претседателката на Уставен суд, Кацарска

Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“

„Мал Битолски Монмартр“ повторно во  Бигорски