Утрински Весник
Македонија

151 казнет возач во Скопје, 53 за брзо возење

151 казнет возач во Скопје, 53 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

На територија на град Скопје изречени се вкупно 151 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 53 санкции, 26 мерки за возење без возачка дозвола, 20 санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се три мерки за користење мобилен телефон при возење, три санкции за нерегистрирани возила…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Можете да прочитате

Ахмети: Заедно во НАТО, заедно и во ЕУ

Приведен крадец во Куманово, украл предмети вредни близу 20.000 евра

Димитриевски со српскиот министер за одбрана Вучевиќ на одбележување на Свети Сава во училиште во Кумановско