Утрински Весник
Македонија

14-годишник од Куманово повреден од заталкан куршум

14-годишник од Куманово повреден од заталкан куршум

На 23.05.2023 во 14.22 часот во СВР Куманово, од Општата болница Куманово било пријавено дека кај нив бил донесен малолетник на возраст од 14 години од Куманово со повреда во пределот на левата нога од заталкан куршум.

dobivaj vesti na viber

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Јаневски до Арсовска: Добивте покачување над 70 илјади денари, земате плата над 2.500 евра, не работите ништо и донесовте банкрот

Намалена затворската казна на Марјан од “Доказ М”, дел за уцените ќе се суди одново

Ќе одговара ли и битолчанец за претепувањето на Пендиков, новопечениот Бугарин му открил детали на обвинителот