Утрински Весник
Македонија

Скопјанка силувана од нејзин пријател

Скопјанка силувана од нејзин пријател

68-годишна жена од Скопје во попладневните часови на 17. јуни пријавила дека во периодот меѓу 12. и 13. мај годинава била силувана во нејзиниот дом.

Според пријавата, делото го извршил извесен О.Н. (52) од Скопје, со кого оштетената се познавала подолг период.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

СДСМ: Осуда за инцидентите и насилството на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ и Левица

(Видео) Летаат јајца кон Собранието, демонстрантите бараат оставки

(Во живо) „Оставка, оставка“ се скандира на протестот пред Владата, демонстрантите ја пробија оградата