Утрински Весник
Македонија

Рама и Ковачевски со селфи од Брисел: Навикнавме на оваа шарада

Рама и Ковачевски со селфи од Брисел: Навикнавме на оваа шарада

Албанскиот премиер Еди Рама во друштво на македонскиот премиер Димитар Ковачевски испрати заедничко селфи од Брисел. Под фотографијата напиша дека се навикнати на оваа шарада на Европската унија.

„ Сè уште го чекате Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога и да е сме посветени на поттикнувањето на модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух“ – напиша Рама.

Пред почетокот на Самитот во Брисел, Рама ја обвини Бугарија дека киднапирала две членки на НАТО, мислејќи на Македонија и Албанија.

„Отворен Балкан“ е реален одговор на ситуацијата во која го продолжуваме патот на интеграцијата бидејќи немаме алтернатива, порача Рама.

Можете да прочитате

СДСМ: Осуда за инцидентите и насилството на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ и Левица

(Видео) Летаат јајца кон Собранието, демонстрантите бараат оставки

(Во живо) „Оставка, оставка“ се скандира на протестот пред Владата, демонстрантите ја пробија оградата