Утрински Весник
Свет

Земјотрес во Романија

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала денеска околу 15 часот ја потресе Романија.

dobivaj vesti na viber

Земјотресот се случи на истокот на земјата, недалеку од границата со Србија.

Првата процена на EMSC беше 4,8, но потоа беше малку намалена.

Можете да прочитате

„Еколошка катастрофа, Чернобил, помор и поплави“ – последиците од рушењето на браната во Украина би можеле да бидат огромни

(Видео) Еди Рама ја зграпчи и ја бакна италијанската премиерка, опозицијата вели дека се однесувал како холивудска ѕвезда

Силен земјотрес ја погоди Романија, бил почувствуван и во Белград