Утрински Весник
Балкан

Земјотрес пред малку ја стресе Србија

Zemjotres1.jpg

Земјотрес пред малку ја погоди Србија.

Според податоците јачината на потресот бил 3,4 степени според Рихтеровата скала на длабочина од 9 километри.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 18 километри од Смедерево и на 39 километри од Белград.

Можете да прочитате

Вулин: Србија и помага на Македонија во гаснењето на пожарите и покрај фактот што Македонија беше спонзор на антисрпската резолуција за Сребреница

Во Дубровник измерена рекордна температура на морето

Вчера во Србија беше соборен рекорд во дневна потрошувачка на струја