Утрински Весник
Спорт

Завршните турнири од Купот на Македонија во ракомет ќе се организираат во Скопје

222881 Skopje Kje Bide Domakjin Na Zavrshnite Turniri Vo Makedonskiot Kup.jpg

Раководството на Ракометната федерација на Македонија одлучи завршните турнири во машка и женска конкуренција од Купот да се организираат во Скопје во периодот од 17 до 19 мај. Натпреаврите од Ф4 турнирите ќе се играат во салата во СЦ „Борис Трајковски“. -Се усвои информацијата доставена од страна на Натпреварувачка комисија за организација на финалниот турнир од македонскиот ракометен КУП 2024 во машка и женска категорија, и истиот ќе биде организиран во Скопје во спортскиот центар Борис Трајковски во период од 17-ти до 19 мај 2024 година“, соопшти РФМ. На завршниот турнир во машка конкуренција ќе играат Вардар, Е.Пелистер, Тиквеш и Алкалоид, додека во женска конкуренција ќе за трофејот ќе се борат Куманово, Ѓорче Петров, Чаир и Вардар.

Можете да прочитате

Влаховиќ ја разбуди „старата дама“

Алкалоид без проблеми ја преслуша Струга

Зидан и Баерн се пред крај со преговорите за отпочнување на четиригодишна соработка